250 Mühendis 7 Uzman YILKOMER Seminerinde Buluştu

By Yılkomer
Tarih Ocak 31, 2019
109 Görüntüleme

Yıldırımın 2018 yılından başlayarak ülkemiz için ciddi bir sorun teşkil edeceğini yapılan araştırmalar göstermektedir. Peki ülke olarak biz bu duruma ne kadar hazırız?

Yılkomer tarafından 29 Ocak tarihinde organize edilen ve konusunda Dünya çapında uzmanlık yakalamış eğitmenlerin katıldığı seminerimiz farklı sektörlerden 250 mühendisin katılımıyla gerçekleşti.

Erico ve Raycap firmalarının teknik destek verdiği seminerde Yılkomer adına Genel Müdürü’müz Serdar AKSOY’da ülkemizde mevcut yıldırımdan korunma yönetmelik ve standartlar üzerine bir sunum gerçekleşti. Özellikle Amerika’dan gelen ve 30 yıldır Yıldırımdan Korunma Üzerine çalışan Erico firmasından Martin Havelka ve AG Parafudr teknolojisinde devrim yaratan Strikesorb teknolojisinin uzmanlarından Dr. Argiris Kagiannas’ın sunumlar oldukça ilgi çekti.

Katılımcıları Yılkomer, Erico ve Raycap firmalarından ortak sertifika aldığı seminerden tüm katılımcılar büyük bir memnuniyetle ayrıldı.

Yılkomer ülkemizde Uluslarası düzeyde en doğru yıldırımdan korunma sistemlerinin geliştirilmesi ve kurulması yönündeki misyonunu sürdürmeye devam edecektir.

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir.

Yorum Yap

1
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!
Powered by