Cat6 Poe Hattı Yıldırım ve Aşırı Gerilim Koruma

By Yılkomer
Tarih Haziran 8, 2015
1903 Görüntüleme

Patch Panel, IP kamera sistemleri, data center, server odaları ve birçok haberleşme sisteminde kullanılan Cat6 girişli POE hatları yıldırım ve ani aşırı gerilimden çok sık etkilenen sistemlerdir. Oluşan şebeke darbesi, harmonik, ani gerilim yükselmeleri nominal gerilimin 15 katına yıldırım darbesi ise 25 katına kadar ulaşabilmektedir. Ayrıca yıldırım darbesi direk hatta düşmese de poe hatlarını manyetik etkisinden dolayı zarara uğramaktadır ve bu hattın takılı olduğu cihaz ve sistem devre dışı kalmakta, kartları yanmaktadır. Bundan dolayı ana enerji dağıtım panosunda Class 1+2 ürün kullandıktan sonra poe hattına ayrıca bir koruma uygulamalıyız. Bu koruma modülleri sisteme seri olarak bağlanmaktadır ve cihazın hemen önüne konulmalıdır.

Ürün Datasheet İçin Tıklayınız

LZ NET6 POE CAT 6  parafudr

Bir hattın iki ucu da mutlaka koruma altına alınmalıdır.Aksi durumda sistemde ciddi zararlar oluşabilir. Poe hattı ürünlerin seçiminde sisteminizin sürekli gerilimine göre ürün seçimi çok önemlidir,ilgili ag parafudr sistemleri 6 V ile 75 V aralığında ürün çeşitliliğine sahiptir.Eğer sürekli geriliminizin altında bir ürün seçerseniz sorun yaşanacaktır. Ürün seçimi, keşif ve ürün tedariği için Yıldırımdan Korunma Merkezi uzman ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir.

Yorum Yap