DemirYolları İçin Aşırı Gerilim Sınırlayıcı

By Yılkomer
Tarih Haziran 13, 2017
645 Görüntüleme

Demiryolları ani aşırı gerilim darbeleri nedeniyle zarar görebilirler. Bu nedenle demiryolu hatlarında gerilim belli seviyelerde tutulmalı, aşırı gerilim sınırlayıcılar kullanılmalıdır.

Raycap TVL, EN 50526-2 gerilim sınırlama cihazları için demiryolu standardıyla uyumludur. Uygulamaya bağlı olarak, EN 50122-1’de açıklanan şekilde, l VLD-F, VLD-O veya her iki tür gereksinimi de içerebilir. Cihaz, tipik olarak, ray sistemleri ile demiryolu toprağı arasında bağlanır. Yolcu istasyonlarında, atölyelerde ve diğer kritik noktalarda, birden fazla sinyalizasyon veya telekomünikasyon ekipmanını korumak için katenar direkler üzerine, özel panolarda montaj dirsekli kurulabilir.

Yolcu istasyonlarında, atölyelerde ve diğer kritik noktalarda, birden fazla sinyalizasyon veya telekomünikasyon ekipmanını korumak için katenar direkler üzerine, özel dolaplarda montaj dirsekli ya da bunlarsız olarak kurulabilir.

Aşırı gerilim durumunda, TVL tehlikeli voltajı çok düşük güvenli değerlerle sınırlar. Dahası, arızalarda  kontak hatlarıyla kazara kısa devre durumun da gerilim sınırlanır.

Raycap TVL Nasıl Çalışır?

Aşırı yüklenmiş alan ile trafo merkezi arasında iletken bir iletken yol oluşturur. Bu trafo’da algılanan artan akım yüklerine yol açarak emniyet devresi şalterinin çabucak devreye girmesine izin verir.
İşlevi hem bir metal oksit varistor (MOV) aşırı gerilim bastırma bloğu ve kontrollü bir tiristor bloğunun eşgüdümlü çalışmasına dayanır.

DataSheet İndir

Ürün Özellikleri

  • Hızlı tepki süresi
  • Çok düşük emniyetli voltaj değerlerine tehlikeli aşırı gerilimi etkin bir şekilde ortadan kaldırma
    Patentli Strikesorb aşırı gerilim koruma teknolojisi ile sağlanan düşük kalıntı voltaj
  • Geniş bir aralıkta sıcaklık bağımsız tetikleme gerilimi
  • Uzun vadeli akımlar ve yüksek kısa devre akımları için garantili geri kazanılabilirlik
  • Personel, yolcu ve ekipman için kombine koruma
  • Ürün versiyonuna bağlı tek yönlü veya çift yönlü çalışma

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir.

Yorum Yap