DoğalGaz Tesisatlarında Topraklama ve Tesisat Ölçümü

By Yılkomer
Tarih Mart 2, 2017
1030 Görüntüleme

Doğalgaz tesisatları ev iş yerlerimizde hem can hem de mal sağlığımız için en kritik tesisatların başında gelir. Doğalgazın hızlı ve verimli bir şekilde yanması ve maliyetleri aşağısı çekmesi nedeniyle birçok büyük ilimizde doğalgaz tesisatları aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Oldukça güvenli olan doğalgaz kullanımı hatalı veya eksik tesisat yapılması durumunda acı verici sonuçlar doğurabilir.

İlginizi Çekebilir: Topraklama Ölçümü

Bunlardan biri doğalgaz tesisatlarının statik elektrik yüküne karşı korunması ve ölçümlerinin yapılmasıdır. Yine dikkat edilmesi gereken bir nokta doğalgaz tesisat borularının topraklama için kullanılmamasıdır.

DoğalGaz Tesisatı Topraklama Ölçümü,

Yine can ve mal sağlığı açısından doğalgaz tesisatlarının statik elektriğe karşı ve topraklama geçiş dirençleri düzenli olarak ölçülmelidir. Yine doğalgaz tesisatı devreye alınırken, uygun geçiş dirençlerinin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aksi halde yangın ve çarpılma riski doğacaktır. Bu durumların önüne geçmek için topraklama ölçümlerinizi ve topraklama bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Ölçüm Teklifi Almak İçin Formu Doldurun

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Telefon(gerekli)

Firma Bilgileri(gerekli)

Hangi konu hakkında teknik destek talebinde bulunuyorsunuz? Kısaca açıklayınız.

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir.

1 Yorumlar

  1. Gerekli bilgilere ve nasıl yaptıracağınıza dair güzel bir yazıyı aşağıya ekledim.

    http://netenerjim.com/dogalgaz-topraklama/

Yorum Yap