fbpx
Elektrikli araçların şarj istasyonların yıldırımdan korunması

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Yılkomer ile Korunuyor

Tarih Nisan 22, 2019
580 Görüntüleme

Elektrikli araçlar temiz enerji, hızlı, ekonomik ve sessiz özellikleriyle giderek daha popüler hale geliyor. Bu konuda Yılkomer olarak ülkemizde yayılmaya başlayan elektrikli araç şarj istasyonlarının elektriksel darbeler ve yıldırım darbeleri sonucu zarar görmemesi için gerekli önlemleri yatırımcılarla paylaşıyoruz.

Şarj istasyonları elektrikli araçların en önemli tamamlayıcı sistemleridir ancak olası bir yıldırım darbesi toprak üzerinde yapacağı yayılım sonucunda elektrik araç şarj istasyonunun devrelerinin yanmasını sağlayacaktır. Bu konuda şarj istasyonlarının yıldırım ve ani aşırı gerilim darbelerinden korunması amacıyla Raycap Strikesorb ve Safetec teknolojili ürünlerini bu konuda özelleştirdi.

E-mobility sistemlerde yatırımı yapılarak edinilen şarj istasyonlarının zarar görmemesi için  en kapsamlı şekilde korunması gerekmektedir.

Partnerimiz Raycap ‘ın bu konuda Dünya’da önemli birçok şarj istasyonu üreticisininde kullandığı çözümlerimi ülkemiz için müşterilerimize ve değerli yatırımcılara öneriyoruz.

İşte, evde, park -sürüş alanlarında, çok katlı otoparklarda, yeraltı otoparklarında, otobüs duraklarında (elektrikli otobüslerde) vb. birçok yerde elektrikli şarj istasyonları konumlandırılırlar, Günümüzde  yarı kamusal ve kamusal alanlarda giderek daha fazla sayıda şarj istasyonu (hem a.c. hem de d.c) kurulmakta  ve dolayısıyla kapsamlı koruma konseptlerine artan bir ilgi bulunmaktadır. Bu araçlar çok pahalıdır ; yıldırım ve dalgalanma riskinden etkilenme oranı bu  yatırımlarda çok yüksektir. Yıldırım ve darbeler sonucunda  elektronik devreler ;, sayaç ve haberleşme sistemleri zarar görebilir.Şarj noktaları birbirine bağlı olan uydu sistemleri, tek bir yıldırım düşmesi ile derhal tahrip olabilir.

Şart istasyonunun Yakında bir noktaya  yıldırım düşmesi sık sık istasyona zarar verecektir.Bu nedenle, bu tür dalgalanmaların bir şarj işlemi sırasında araca zarar vermesi muhtemeldir. Elektrikli araçlar tipik olarak 2.500 V’a kadar elektrik gücüne sahiptir  ancak yıldırım düşmesi bundan 20 kat daha yüksek voltaj üretebilir. Yatırımlarınızı koruyun – Hasarı önleyin Tehditin konumuna ve türüne bağlı olarak, bireysel olarak uyarlanmış bir yıldırım ve aşırı gerilim koruma konsepti gereklidir.Bu konuda Yılkomer olarak sizlere partnerimiz Raycap ‘ın kombine ürünlerini önermekteyiz.Önerdiğimiz ürünlerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.Daha detaylı bilgi ve sistem özelliğine göre ürün seçimi için bizlerle iletişime geçin

Raycap Strikesorb 80 Serisi

 

 

Raycap PROBLOC TİP 1+2 SERİSİ

PROTEC T1H Serisi

 

Yorum Yap

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!