fbpx
ProBloc B 1000 DC

ENERJİ DEPOLAMA ve E-Şarj SİSTEMLERİ İÇİN AG PARAFUDR ÇÖZÜMÜ

Tarih Mayıs 1, 2019
598 Görüntüleme

Raycap, DC uygulamaları için yeni bir aşırı voltaj koruması olan ProBloc B 1000 DC’yi tanıttı. Yeni çözümle, çok sayıda dc şartj istasyonu bu ürünle güvenli bir şekilde korunabilir. Doğrultucular ve çeviriciler mümkün olduğu kadar düşüktür. Bununla birlikte, bu bileşenler

“Hem doğrultucular hem de inverterler, voltajları mümkün olduğunca az kayıpla dönüştürmelidir. Bununla birlikte, bu bileşenler aşırı gerilimlere karşı çok hassas tepki verdikleri için, uygun koruyucu elemanlarla da korunmaları gerekir.

Raycap ProBloc B 1000 DC

Elektrikli araç Şarj istasyonları ve enerji depolama sistemleri özellikle dc uygulamalarda sıklıkla hızlı şarj veya batarya depolama sistemleri gibi teknolojileri kullanır. Batarya ile ilgili bu teknolojiler, yüksek güvenlikli koruma çözümlerine ihtiyaç duymaktadırlar.

DC voltaj, ac voltajın aksine, sıfır geçişi olmadığından, ortaya çıkan elektrik arkları otomatik olarak söndürülemez. Sonuç olarak, yangınlar kolayca başlayabilir.

Yeni ProBloc B 1000 DC ile (Raycap, UL Tip 2 CA sertifikalı) çok sayıda dc kaynağı için geleceğe dayanıklı bir ürün sunmaktayız. Başlıca özellikleri arasında kompakt bir tasarım ve anahtarlama arkını güvenle söndürebilecek döner bir mekanizmaya sahip benzersiz patentli bağlantı kesme cihazı bulunur. Kendi kendine sönme kabiliyetinin yüksek olması nedeniyle, örneğin depolama sistemlerinde olduğu gibi 50kA’lık bir olası kısa devre akımı ayrılabilir.

Tip 1 ve Tip 2 tutucuların kombinasyonundan dolayı, yeni parafudr serimiz yıldırım veya aşırı gerilim koruması için elektrik araç şartj istasyonları ve depolama sistemleri uygulamaları için kullanılabilir.

Ek olarak, ProBloc B 1000 DC, 1000 V’a kadar sürekli çalışma gerilimini sağlar. RayCap, izolasyon izlemenin aksatılmamasını sağlamanın yolu olarak bir kaçak akım içermeyen tutucu kullanması tavsiye etmektedir. Yeni ürün aynı zamanda kaçak akımı da engellemektedir.

Up<2.3kV koruma seviyesi, şarj olan bir elektrikli aracın korunmasını da sağlar. Böyle bir sürüşe sahip araçlar, 2,5kV nominal voltaj gerektirir. Bu nedenle, eğer doğru bağlantı yapıldıysa, parafudr ayrıca şarj edilecek olan elektrikli aracı da korur.

Renkli ekran, ürünün durumu hakkında uygun bilgi sağlar ve entegre bir telekomünikasyon iletişimi, ürünün uzaktan izlenmesine imkan vermektedir…

Yılkomer Genel Müdürü Serdar Aksoy yaptığı uyarıda;

“Yapılan yatırımın uzun ömürlü olması, şarj edilen sistemlerin zarar görmesini engellemek için mutlaka DC sitem koruması şarj istasyonları ve enerji depolama sistemlerinde kullanılmalıdır. Bu konuda 1000v DC sistemlere kadar en yeni teknolojiye sahip Raycap PROBLOC B 1000V DC yi tüm müşterilerimize öneriyoruz!’’

Şeklinde konunun önemini belirtmiştir. Dünya’da birçok uygulamada kullanılmaya başlayan PROBLOC B 1000V DC ürünün özelliklerine göz atarsak;

*Compact dizayna sahiptir
*1000v DC gerilime kadar çalışmaktadır.
*8/20 ka değerinde 20ka koruma sağlar.
*6,25ka darbe akımını korumasına sahiptir.
*Anahtarlama arkını güvenli bir şekilde söndürmek döner mekanizmalı yeni bir patente sahiptir.

Ürün hakkında daha detaylı bilgi almak için info@yilkomer.com dan bize ulaşabilirsiniz.

ProBloc B 1000 DC

Yorum Yap

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!