Galvaniz Şerit 30×3,5

By Yılkomer
Tarih Mayıs 21, 2017
1534 Görüntüleme

Galvaniz Şerit 30×3,5 Topraklama her tesisin ihtiyacı olan, hem can ve mal sağlığı için olmazsa olmaz bir olgudur. Birçok uygulamada gerek topraklama gerekse yıldırımdan korunma sistemleri aşırı miktarda bakır iletken ve ekipman kullanılmaktadır. Ekonomik olarak ciddi bir yatırım yapılan bu ürünler proje maliyetlerini arttırmakatdır. Ancak gerek standartlar gerekse mühendislik hesapları açısında topraklamada bakır kullanma zorunluluğu yoktur.

Elektrik tesislerinde aktif olmayan bölümleri, sıfır iletkenleri ve bunlara bağlı bölümlerin, bir elektrot yardımı ile toprakla iletkenin bir şekilde birleştirilmesine TOPRAKLAMA denilmektedir.Topraklamanın amacı Farklı özgül dirençlere sahip toprak katmanlarında elde edilmek istenen direnç değerine ve istenen topraklamanın fonksiyonuna göre kullanılacak elektrotların sayılarının ve şeklinin hesaplanarak toprakla iletken bir halde temas ettirerek istenen toprak geçiş direnç değerini elde etmektir. Topraklama tipleri arasında da tesisat için büyük önem arz eden temel topraklamasıdır ve temel topraklaması temel ekipmanı yoğun olarak kullanılan  galvaniz şerit 30X3,5 iletkendir. Temel topraklayıcı kapalı bir ring şeklinde yapılmalıdır ve binanın dış duvarlarının temellerine veya temel platformu içine yerleştirilmelidir. Çevresi büyük olan binalarda temel topraklayıcı 20×20 m’lik gözlere bölünmelidir.Burada seçilen 30×3,5 şeritin 70mikron kaplamalı olması,korozyona karşı IEC normlarında üretiliyor olması ciddi önem taşımaktadır.Tesisatın yıllar geçsede sorunsuz ayakta kalabilmesi için temel topraklaması ve seçilen ürünler ciddi mühendislik çalışmasından geçmelidir

 

İlginizi Çekebilir: IEC 62305 Göre İletken Seçim Tablosu

Galvaniz Şerit ve Topraklama

Binaların inşaatında topraklaması yapılması gerekmektedir. Bu işlem sıcak daldırma galvanizli şeritler kullanılarak yapılmaktadır. Sıcak daldırma galvanizli topraklama şeritleri TS EN 62561-2 ve TS EN ISO 1461 No’lu standartlara uygun ve kaliteli bir şekilde üretilmelidir. Aşağıdaki ürünler için hemen hızlı fiyat teklifi alabilirsiniz.

ÜRÜN ADI MATERYAL KORUMA/KAPLAMA EBAT AĞIRLIK (KG) STANDART
GALVANİZ ŞERİT İLETKEN ÇELİK SICAK DAL. GALV. 30×3 mm 0,740 kg/mt TS EN 62561-2
GALVANİZ ŞERİT İLETKEN ÇELİK SICAK DAL. GALV. 30×3,5 mm 0,850 kg/mt TS EN 62561-2
GALVANİZ ŞERİT İLETKEN ÇELİK SICAK DAL. GALV. 40×3 mm 0,960 kg/mt TS EN 62561-2
GALVANİZ ŞERİT İLETKEN ÇELİK SICAK DAL. GALV. 40×4 mm 1,300 kg/mt TS EN 62561-2

Hızlı Teklif Alın!

 

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-postanız (gerekli)

Firma Bilgileri (gerekli)

Telefon (gerekli)

Ürün Talebeniz hakkında kısaca bilgi verir misiniz?.

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir.

Yorum Yap