fbpx
anadolu güneşi yilkomer

Güneş Enerjisi Sektörüne Yıldırımdan Korunmayı Anlattık

Tarih Temmuz 5, 2019
566 Görüntüleme

Haziran ayı başı itibari ile artan yıldırımlar Türkiye genelinde birçok güneş santralinde ciddi hasarlara yol açtı.

Bu hasarlar sürdürülebilir üretimi engellediği gibi çok ciddi maliyetlere yol açtı. Özellikle inverter haberleşmelerinden gelen darbeler sonucunda birçok sahada kart arızaları oluştu.

Yıldırımdan Korunma Merkezi olarak Güneş santrallerini korumayı zarar görmeden hedefleyen bir firma olarak bilgilendirme çalışmalarımıza Güneş Yatırımcılarına yıldırımdan korunmanın önemini anlatarak devam ettik.

 

Tesisler zarar görmeden önce IEC 62305 standartı kapsamında Pasif sistemlerle dış yıldırımdan korunma,enerji-data ve haberleşme hatlarında AG Parafudr sistem uygulaması,topraklama ve eşpotansiyel adımlarını doğru tasarladıkları zaman yıldırım ve ani aşırı gerilimden zarar görmeyeceklerdir.Bu konuda partnerlerimiz Raycap ve Elko-Bis ‘in Dünya’nın en gelişmiş teknolojileri ile tasarladıkları yıldırım korunma ürünlerini Yılkomer mühendisliği ile birleştirerek Türkiye genelinde birçok sahayı güvenle koruyoruz.Güneş santrallerinin yıldırımdan korunma konusunda ücretsiz keşif ve teknik danışmanlık için uzman ekibimizle temasa geçebilirsiniz.

Güneşiniz Bol Olsun!

Yorum Yap

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!