İzmir'e Yıldırım Düşmesi

İZMİR’DE YILDIRIMLAR SONUCU BİRÇOK HASAR OLUŞTU

Tarih Eylül 14, 2019
319 Görüntüleme

İzmir’e yıldırım düşmesi sonucunda birçok zarar oluştu; Küresel ısınma ve ülkemizde belirgin olarak yaşanan iklimsel değişiklikler yıldırım darbelerinin sayı ve şiddetinde ciddi artışa neden olmaya devam ediyor. Ülkemizin birçok bölgesinde karşılaştığımız kısa sürede gerçekleşen aşırı yağışlara paralel olarak binlerce yıldırım kısa sürede şehirlere düşüyor.

Yıldırımın etki ve şiddetindek artık yaralanmalara;cihaz hasarlarına ve yangınlara neden oluyor. Adım gerilimi sonucu canlılar zarar görürken,manyetik alan ve eşpotansiyel farklılıktan dolayıda elektriksel sistemler, Telekom hatları zarar görüyor. Ülkemizde 2019 yılında 62 fabrika yıldırım kaynaklı yanarken; orman yangınlarının artışında da yıldırım kaydadeğer bir rol oynadı.

Son olarak geçtiğimiz gün İzmir yoğun yıldırım ve yağış aldı; Rüzgar santralleri,güneş santralleri ciddi hasar görürken Foça’da eğitim sırasındaki 7 asker adım gerilimi etkisi sonucunda yaralandı; Karaburun ve Urla ilçelerinde 6 orman yangını meydana geldi ve binlerce elektriksel cihaz ve sistem zarar gördü.Özellikle güvenlik ve kamera sistemlerinde ciddi hasar bilgileri aldık.

Yıldırım korunma bütünleşik bir sistem entegrasyonudur bu nedenle dış yıldırımlık sistemine paralel olarak enerji, data ve haberleşme hatlarını mutlaka AG Parafudr sistemleri ile koruma altına almalıyız.

İzmir bölgesinde yıldırımlar sonucu zarar gören vatandaşlarımı Yılkomer ücretsiz keşif çalışmasına başvurabilirler ve tesisleri için en doğru çözüm bilgisini alabilirler.

Yorum Yap

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!
Powered by