fbpx

KÜLTÜR BAKANLIĞI KAPALI DEVRE IP CCTV HIRSIZ ALARM VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ YILDIRIMDAN KORUNMA ŞARTNAMESİ

Tarih Nisan 11, 2018
804 Görüntüleme

Kültür Bakanlığı Kapalı Devre IP CCTV Hırsız Alarm ve Güvenlik Sistemleri Yıldırımdan Koruma Şartnamesi Her zaman belirttiğimiz gibi olası bir yıldırım darbesi sonucunda birçok sistem devredışı kalmakta ve ciddi hasar görmektedir. Kültür bakanlığında kapalı devre IP, CCTV, HIRSIZ ALARM ve GÜVENLİK Sistemlerinde AG Parafudr kullanımına önem vermektedir. Yayınlanan şartnamede yıldırımdan korunma başlığı altında AG Parafudr tanımları aşağıdaki şekilde yer almaktadır. Yılkomer olarak ülke sorumluluğunu yürüttüğümüz Raycap Iskra Zascite ürünlerimizle şartnameyi fazlasıyla sağlayan en son teknolojik donanımlara sahip ürünlerimizle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.Şartnameye uyan parafudr tipleri ve yıldırımdan korunma ürünleri için bizle temasa geçebilirsiniz.

2.7. YILDIRIMDAN KORUMA EKİPMANLARI ENDÜSTRİYEL, POE DESTEKLİ DATA ve 220 V AC/48V DC BESLEME ZAYIF AKIM KORUMA PARAFADURLARI

KTB.ELK-016.1: Data Koruma Parafuduru, POE Girişli: Dış IP kameraları Yıldırım Düşmeleri sonucu oluşan yüksek gerilim, veya bunların yarattığı manyetik alandan oluşan gerilimlerden korumak için her kamera için kamera Network Data girişlerine ve Panolarda bulunan Kenar Switchlerin, Besleme hatlarına ve data çıkışlarına parafudur konulacaktır. Yıldırım ve yüksek gerilimlere karşı, koruyabilmek için kullanılacak zayıf akım parafuduru, asgari -40 / +70 derece dış ortam sıcaklık değerleri arasında sorunsuz çalışabilecektir. POE korumalı Data Parafudrları Nominal deşarz anında hat-toprak arası voltaj koruma seviyesi 700 Volt altı olacaktır. Her per koruma altında olmalı ve hat-toprak toplam deşarz akımı 10kA olmalıdır.

KTB.ELK-016.2: Cihaz 220 V AC Besleme Girişi Koruma Parafuduru: 220 V AC Besleme Parafudrları, izin verilen maksimum çalışma voltajı asgari 275 V AC, Nominal yıldırım koruma akımı asgari nötr-toprak arası 20kA ve maksimum yıldırımdan koruma akımı asgari nötr-toprak arası 40kA

KTB.ELK-016.3: Cihaz 48V DC Besleme Girişi Koruma Parafuduru: 48 V DC Besleme Parafudrları, izin verilen maksimum çalışma voltajı asgari 60 V DC, Nominal yıldırım koruma akımı asgari 1 kA . Faz-nötr arası voltaj koruma seviyesi 350V altı olmalıdır.

Yorum Yap

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!