YILKOMER (YILDIRIMDAN KORUNMA MERKEZİ)

Yıldırımdan Korunma Merkezi temelleri 2010 Yılında Elektrik Mühendisi Serdar Aksoy tarafından atılmış ve günümüze kadar ülke genelinde binlerce tesisi yıldırım ve ani aşırı gerilim darbelerine karşı koruma altına almıştır.Ülkemiz açısından en stratejik projelerde yer alan Yılkomer’in ana uzmanlık alanı YILDIRIMDAN KORUNMA Sistemleri’dir ve bir tesis Yılkomer ile korunuyorsa kendini %100 yıldırım darbelerine karşı güvende hissetmelidir.Tüm bilgi birikimini yıldırımdan korunma konusunda yapan ve en zorlu sahada başarılı koruma sağlayan firmamız; her geçen gün artan yıldırım tehlikesine karşı müşterilerine en doğru çözümü sunmayı kendine ilke edinmiştir.

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir. Yılkomer Müşterilerimize doğru teknik bilgi vererek, keşif, proje tasarımı ve uygulama ile bu bilgileri birleştiren bir merkez niteliğindedir. Özellikle alçak gerilim koruma ürünlerindeki uzmanlığı ile enerji panolarından en hassas PLC sistemine kadar tesisinize zarar gelmesini engelleyerek yatırımlarınızı  güvenilir bir şekilde  yönetmenizi sağlamak ana amacımızdır.

Yıldırımdan Korunma Merkezi yıldırım ve aşırı gerilimden korunma sistemlerinde birçok uluslararası firmanın ürünlerini kullanmaktadır.

Yıldırımdan Korunma bir bütündür, ülkemizde olduğu gibi sadece Paratoner sistemi kurularak yıldırımdan korunma sağlanamaz, ciddi bir mühendislik çalışması sonucunda surge arrester, topraklama ve eş potansiyel sistem entegrasyonu gerekmektedir. Yılkomer uzman mühendis kadrosu tarafından tesisiniz ve yaşam alanlarınız en doğru şekilde korumaya alınacaktır.

Yılkomer bünyesinde aşağıdaki konulardaki sorularınız hızlıca çözüme ulaşacaktır. Ayrıca web sitemizden de detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Uzman mühendis arkadaşlarımızdan toplantı talep ederek te sorularınıza yanıt ve doğru sistem keşfine ulaşabilirsiniz.

YILKOMER tarafından ele alınan temel konular;

1-Yıldırım Ve Elektriksel Özellikleri

2-Yıldırımın Tarihsel Algısı Ve Korunma Yöntemlerinin Çıkış Noktası

3-Yıldırımdan Korunma Yöntemleri

4-Standartlar

5-Yıldırım Risk Hesabı Nasıl Yapılır

6-Dış Yıldırımlık Sistemleri

  • Faraday Kafesi ve Teknik Hesaplamaları- Franklin Çubuğu Yöntemi Ve Teknik Hesaplamaları
  • Mesh Metodu ve Teknik Hesaplamaları
  • Gergi Teli Metodu ve Teknik Hesaplamaları
  • İzoleli Yıldırımdan Korunma Sistemlerinin Önemi (isCon Ve İsfang Sistem)
  • Dış Yıldırımlık Sisteminin Kurulumu ve Malzeme Tanımları, Montajda Dikkat Edilmesi gereken unsurlar

7-Aşırı Gerilim Koruma Üniteleri AG Parafudr Sistemleri

  • Aşırı Gerilim Tanımı Ve Karakteristik Özellikleri-Korunma Yöntemleri
  • Ag Parafudrların Tanımı Ve Teknik Özellikleri
  • Ag Parafudr Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Ag Parafudr Risk Analizinin Yapılması Ve Hesaplamalar
  • Ag Parafudr Montaj Uygulamaları ve Tanımları Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar