Entar Enerji bünyesinde Kayseri‘de kurulumu gerçekleştirilen 7 MW büyüklüğüne sahip santralin Ani Aşırı Gerilim ve Yıldırımdan Korunma projesi Yılkomer tarafından gerçekleştirilmiştir.

Uzman mühendis kadromuz tarafından projelendirilen dış yıldırımlık ve topraklama sistemi IEC 62305 Standartları çerçevesinde gerçekleştirilmiş olup, tamamen sistemin korozif etkilere karşı 20 yıl dayanımı göz önünde bulundurularak malzeme seçimi gerçekleştirilmiştir. Yuvarlanan küre metoduna göre tasarlanan yakalama uçları ile tesis koruma altına alınmıştır. Ayrıca VG teknolojili olarak seçilen B+C sınıfı ag parafudr sistemi ile proje de tüm solar combinerboxlar koruma altına alınmıştır. Fransız ve Alman partnerlerimizin ürünlerinin kullanıldığı proje de eş potansiyel direnç sağlanmış olup 7 MW tesiste farklı noktalarda maksimum 0,2 ohm farklılık oluşması hedeflenmiştir.

Entar Enerji ‘ye YILKOMER’i seçtiği için teşekkür eder güneşlerinin bol olmasını temenni ederiz.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/yilkomer/public_html/wp-content/themes/Corporative/functions/related-posts.php on line 57