Inform tarafından EPC olarak üstlenilen Kayseri Şeker ve Kayseri Altunges Güneş Santralleri Yıldırımdan Korunma Projeleri ve Uygulaması Yıldırımdan Korunma Merkezi tarafından yapılmıştır. Seçilen antikorozif ürünlerle gerekli koruma açıları sağlanmış ve pasif yakalama uçları ile yıldırım darbesinin sistem ekipmanlarına direk zarar vermesi engellenmiştir.

Ayrıca elektriksel Darbelere karşı tüm panolarda VG Teknoloji B+C SINIFI 100 kA deşarj kapasiteli AG Parafudr sistemleri kullanılmıştır. Inform değerli mühendisleri tarafından büyük bir hızla kurulumuna devam eden santrallerin  daha önce birlikte çalıştığımız Inform projelerinden de gördüğümüz üzere kusursuz bir altyapıya sahip olduğu, toprak geçiş direnç değerleri ve eşpotansiyel kuramlarının eksiksik uygulandığı yapılan ölçümlerle belirlenmiştir. Yıldırımdan Korunma Merkezi olarak bizi tercih eden Inform güneş ekibine teşekkür ederiz.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/yilkomer/public_html/wp-content/themes/Corporative/functions/related-posts.php on line 57