fbpx

RAYCAP RAYLI SİSTEM GERİLİM KORUMA ÇÖZÜMLERİ

Tarih Nisan 15, 2019
594 Görüntüleme

Raylı sistemler olası yıldırım ve ani aşırı gerilim darbeleri hatalarına karşı sıfır hata toleransı ile çalışmak zorunda olan sistemlerdir. Bir yıldırım darbesinin raylı sistem sinyalizasyon ve kumanda merkezine vereceği zararın yol açacağı, sistemde yaratacağı karışıklık büyük sorunlara yol açabilir. Yılkomer olarak Ülke sorumluluğunu yürüttüğümüz Raycap’ın bu konuda üstün çözümleri ile maksimum güvenlikle ulaşım prensibini müşterilerimize iletiyoruz.

Raycap RVL, TVL ve RHS-SCD Ürün gruplarıyla Yılkomer; kamu güvenliğini sağlamak demiryolu, tranway ve metro ağlarında yıldırım ve ani piklere karşı ideal çözümlere sahiptir. Raycap voltaj sınırlama ürünleri personeli ve yolcuları demiryollarında ortaya çıkabilecek tehlikeli dokunma gerilimlerine karşı korur. Raycap tarafından üretilen aşırı gerilim koruyucular demiryolu ağları sistemlerinde ani aşırı gerilimlere karşı kesintisiz koruma sağlar.

Temel olarak Raycap Raylı Sistem Ürün grubunu tanıtırsak;

RVL SERİSİ -RAYLI SİSTEM GERİLİM SINIRLAYICI

raylı sistem parafudr

Aşırı gerilim yükselmesi durumunda RVL serisi tehlikeli voltajı çok düşük güvenli değerler indirger. Ek olarak arıza durumunda, olası kısadevrelerde aşırı yüklenmiş alan ve trafolar arasında güvenli alan oluşturur. Trafo merkezinde algılanacak yüksek akım yükleri artarak emniyetli devre kesicilerin güvenli açılması sağlanır.

*Çok hızlı tepki verir.

*Strikesorb teknolojisine sahiptir.

*Geniş bir çalışma sıcaklık aralığına sahiptir

*Çift Yönlü koruma sağlar.

TVL SERİSİ RAYLI SİSTEM GERİLİM SINIRLAMA SİSTEMİ

raylı sistem parafudr

Aşırı voltaj durumunda, TVL tehlikeli voltajı çok düşük güvenli değerlerle sınırlandırır. Ek olarak, arıza durumunda (örneğin temas hatlarıyla yanlışlıkla kısa devreler), TVL aşırı yüklenmiş alan ve trafo merkezi arasında dayanıklı bir iletken yol oluşturur. Bu, trafo merkezinde algılanan akım yüklerinin artmasına neden olarak emniyetli devre kesicinin etkin bir şekilde açılmasını sağlar.

RHP-SCD SERİSİ

Sınırları aşan dokunma gerilimi oluştuğunda RHP-SCD, negatif rayı ve toprağı verimli şekilde kısa devre yaparak gerilimi çok düşük güvenli değerlerle sınırlandırır. RHP-SCD’nin programlanabilir otomatik açılması, kaçak akımların etkilerini sınırlar. Yalıtım hataları olması durumunda (örneğin temas hatlarıyla yanlışlıkla kısa devreler), RHP-SCD aşırı yüklü alan ve trafo merkezi arasında dayanıklı bir iletken yol oluşturur ve arıza çekiş ile giderilinceye kadar çekiş hata akımını taşıyabilir yüksek hızlı devre kesici. Yıldırım ve geçici aşırı gerilime karşı son teknoloji koruma teknolojisi, optimum ekipman koruması sağlar.

Yorum Yap

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!