STRIKESORB İLE ATM VE BANKACILIK ALTYAPISININ YILDIRIMA KARŞI KORUNMASI

Tarih Haziran 17, 2018
394 Görüntüleme

Günümüzde bankacılık sektöründe en önemli kavramlar güvenilirlik ve sürdürülebilir üretim kavramlarıdır. Bankamatikler bu noktada ülkenin her yerinde her cadde ve sokağında yer almaktadır ve müşteri memnuniyeti açısından çalışmayan sık sık arıza yapan bir ATM  bankanın milyonlarca lira harcayarak edindiği marka imajına ciddi zararlar verir. ATM’ler yıldırım ve şebeke darbeleri sonucunda bozulduğunda marka değeri, müşteri memnuniyeti ve sürdürülebilir hizmet kavramı açısından ciddi zarara uğramaktadırlar.

Kararsız şebeke altyapısı ve yıldırım darbelerine karşı Bankamatiklerin savunmasız olduğu ve çok kolay zarar gördüğü bize yansıyan hasar oranlarıyla kanıtlanmıştır. Bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla Raycap STRİKESORB teknolojisi ile ATM’ler için özel olarak tasarlanan ve gereksinimlerine karşılık veren yeni bir ürün grubu serisi geliştirmiştir. Benzeri olmayan Raycap Strikesorb aşırı gerilim koruma sistemleri ile %100 garantili koruma ve kesintisiz hizmet garantisi sunulmaktadır.

Çağdaş bankacılık altyapısı müşteri odaklı hassas sistemlere sahiptir. Self Servis kioks noktaları, ATM’ler, Pos Terminalleri ani aşırı gerilim darbeleri sonucunda kolayca zarar görebilmektedir. Yıldırım karşısında ise tamamen değişimleri gerekebilir. Ülkemizde yılda 2,5milyon yıldırım darbesinin düştüğünü düşürürsek sistemimize yıldırım gelme olasılığı oldukça fazladır. Ani pikler, sinusoildal eğrideki anlık değişimlerde %70 oranında ATM ve diğer sistemlerin güç kaynaklarına zarar verir. Ayrıca Telekom altyapısında ciddi oranda zarar oluşturur. Müşteriler acil nakit ihtiyaçlarını gideremezler, tahsilatlarını yapamazlar ve inanılmaz bir müşteri memnuniyetsizliği ortaya çıkar.

bankamatiklerin ve atmlerin yıldırımdan korunması

Tüm bu sorunların önüne geçmek için enerji ve Telekom hatlarını sınırsız sayıda sönümleme yapma özelliği olan Raycap Strikesorb teknolojisi ile koruma altına almamız gerekmektedir. Strikesorb teknolojisinin en önemli avantajı bakım gerektirmez ve hiçbir zaman zarar görmez. Tak-Unut prensibine göre çalışır. Böylece bir kez ATM ye montaj edilen Strikesorb modülü sınırsız sayıda en az 20 yıl çalışma garantisi ile ilerler. Klasik dın rail parafudrlara nazaran 25 kat daha hızlı devreye girebilen ve binlerce volt voltajı kolaylıkla absorbe edebilen Strikesorb modüller bankacılık sektörünün yıldırım ve ani aşırı gerilim darbelerine karşı kesin çözümüdür.

atmlerin yıldırımdan korunması

Strikesorb 80,Strikesorb 40,Strikesorb 30 ve Strikesorb 30-DRM modüllerinin tamamı için Raycap ürün sorunlarında 20 yıl boyunca sınırsız değişim garantisi vermektedir. Tüm Strikesorb modülleri UL 1449 -3 ve IEC 61643-11 ile tamamen uyumludur.

Enerji dışında CCTV, Ethernet Hatları, RS 232,RS485,RS422,Gigabir Ethernet hatlarında ayrıca Raycap ile koruma altına alınabilmektedir. Bir ATM ya da Mobil Şubeye hiçbir darbe zarar veremez. Yılkomer mühendisliği ve Raycap ürünleriyle doğru tasarlanan tüm sistemler uzun yıllar ayakta kalırlar.

 

ANA Elektrik Panoları ve ANA UPS ‘LER için Rayvoss Koruma Sistemi

Strikesorb modüllerinin panoya entegre edilmiş halidir. Montaja hazır haldedir.

elektrik panosu

 

Rayvoss sistemleri birincil ana korumayı sağlar. Ana elektrik girişleri ve UPS’ler için ideal koruma önlemidir.Kritik bankacılık altyapısı için Strikesorb 40 ve Strikesob 80 Modüllerini içerir. Projeye göre tamamen özelleştirebilir. Strikesorb 40  modülleri 140ka değerine kadar koruma sağlarken Strikesorb 80 modülleri 200ka değerine kadar koruma sağlarlar.

ATM’ler için RTM—4462—P-240

RTM-4462-240 Serisi ATM‘ler için geliştirilmiş olan üst düzey bir koruma yöntemidir.

ATM’ler için RTM—4462—P-240 ürünü

 

ATM’lere kolayca entegre edilebilir. Sistem içerisinde Strikesorb 30 Serisi yer almaktadır.60ka tepe değerine kadar sınırsız koruma sağlar.

Sinyal ve Data Hatları İçin ACDATA

Raycap AC Data ürün grubu tüm veri hatlarının korunmasına odaklanır. Telekomünikasyon ve data hatlarında korunmayı sağlar. Enerji dışında bu hatların korunmasında son derece önemlidir. Ethernet için geçici aşırı gerilimlerden koruma sağlar, PoE, Gigabit Ethernet / PoE, RS-232 / RS-422 / RS-485, T1 ve diğer alçak gerilim hatları için koruma sağlamaktadır.

Sinyal ve Data Hatları İçin ACDATA ürünü

Elektrik Panolar, UPS ve Diğer Enerji Dağıtım Noktaları için Strikesorb 30-DRM

Strikesorb 30-DRM Serisi, ikincil koruma sağlarkritik altyapı. Üzerinden elektrik panellerine kolayca entegre olurDIN ray bağlantısına sahiptir Strikesorb 30-DRM modülleri ile sınırsız koruma sağlar. 60ka değerine kadar koruma özelliğindedir.

Strikesorb 30-DRM Ürünü

ATM’ler, Satış Noktası (POS) terminalleri ve Self Servis Kioskları için RTM Serisi 

ATM’leri korumak için tasarlanmıştır. Sistemleri Raycap’ın patentli Strikesorb 30-B SPD’leri 60 kA ‘e kadar koruma değerine sahiptir. Sınırsız aşırı akıma dayanır. Ürünler Hem güç kaynağı hem de kombine güç için kullanılabilir besleme / Ethernet veri koruması.

RTM Serisi

 

Yılkomer uzman mühendis kadrosu ile sistemine en uygun ürünü seçmek sizlere yardımcı olmak isteriz.
Bizler 7/24 info@yilkomer.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Unutmayın Yılkomer ‘Değerlerinizi Korur!’.

Yorum Yap

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!
Powered by