Telekom ve GSM kulelerinin RAYVOSS ile yıldırımdan Kesin Olarak Korunması

By Yılkomer
Tarih Aralık 16, 2018
55 Görüntüleme

Telekom ve GSM kulelerinin RAYVOSS ile yıldırımdan Kesin Olarak Korunması

Ülkemiz genelinde bulunan Telekom ve GSM kuleleri yıldırım sonucunda sürekli ve ciddi boyutta zarar görmektedir. Yüksek kesimlerde bulunan bu kulelere yıldırım darbesi günde yüzlerce kez düşebiliyor. Özellikle kış aylarında sahaya ulaşımın zor olması nedeniyle çok büyük sorunların yaşandığı bu alanların yıldırımdan kesin olarak korunması Rayvoss sistemi ile mümkün.

Telekom kulelerin rayvoss ile yıldırımdan korunması

Genellikle bu kuleler üzerinde kablo kirliliği ile bağlanan; eski demode teknolojili parafudrlar bulunuyor ve heryıl binlerde kartuş zarar gördüğü için hem kartuş değişimi hem de kartuşu değiştirmek için sahaya ulaşma maliyeti ciddi bir gider kalemi yaratıyor. Sahanın korunmaması da hizmetlerin aksaması ile sonuçlanan çok olumsuz bir durum.

Telekom kulelerin rayvoss ile yıldırımdan korunması

Telekom ve GSM kulelerinin korunması konusunda Dünya’da Orange, Deutche Telekom, Vodafone gibi dev firmaların partneri olan Raycap’ın Rayvoss ve Strikesorb teknolojisi ile kuleleri kesin olarak koruma altına alıyoruz. Uygulamasını yaptığımız son 4 kuleye 100 üzerinde yıldırım düşmesine rağmen kesin koruma tarafımızca sağlanmıştır.

raycap Rayvoss

Rayvoss Sistemi ile;

-10 yıl garantili koruma sunuyoruz.

-Ürünlerin yıldırım sonucu zarar görmeyeceğine o kadar eminiz ki 10 yıl boyunca sınırsız değişim garantisi sunuyoruz.(Değişik sektörlerde hali hazırda takılı olan 20milyon modül henüz zarar görmemiştir)

-Trafo, generatör, DC kabinler, Telekom hatları başta olmak üzere tüm noktaları strikesorb teknolojisi ile koruma altına alabiliyoruz.

-Ürünler sınırsız sayıda sönümleme yapıyor, istediği kadar darbe gelebilir ürün görevini yapacaktır.

Telekom kulelerin rayvoss ile yıldırımdan korunması

-Kablo kirliliğine gerek olmadan sisteme seri entegre edilebilen Strikesorb ürünleri 1 ns de devreye giriyor.

-1yılda ayda ortalama 5 kez yıldırım kaynaklı dağa çıkmak zorunda kalan personel yılda 60 kez dağa çıkarken bu sorunu tamamen ortadan kaldırmayı garanti ediyoruz.

-Direk trafo üzerinde de koruma yapabileceğimiz için trafonunda yıldırım sonucu zarar görmesini engelliyoruz.

Sonuç olarak Rayvoss sistemi Telekom ve gsm kulelerinin yıldırımdan korunması için Dünya’da geliştirilen en üst düzey koruma teknolojisidir.

Keşif ve Detaylı bilgi için Yılkomer Mühendisleri ile temas kurabilirsiniz.

raycap Rayvoss

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir.

Yorum Yap