Yılkomer Günder Kurumsal Üyesi Oldu

By Yılkomer
Tarih Haziran 20, 2015
1305 Görüntüleme

Yıldırmdan Korunma Merkezi olarak GÜNDER kurumsal üyesi olduk. Bu işbirliği ile güneş enerjisi sektöründe yıldırım ve aşırı gerilimden korunmada eksikleri giderme de bir adım daha atmış olduk.

Okumak İçin Tıklayınız: Güneş Santrallerinin Topraklanması

Günder Hakkında

GÜNDER, güneş enerjisinin uygulanmasında bilim ve teknolojinin geliştirilmesi, güneş enerjisi konusunda temel ve uygulamalı araştırma ve geliştirmenin özendirilmesi, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması, güneş enerjisi ile ilgili alanlarda eğitimin özendirilmesi amaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdürür.

GÜNDER; günümüzde, kamu kurumlarının yönetici ve personelleri, üniversite öğretim üyeleri, güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren sanayicilerden ve güneş enerjisi sevdalısı gönüllülerden oluşan Türkiye’nin önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğin amaç ve faaliyet alanları kapsamında faaliyet gösteren ve yasal olarak dernek üyeliğine engel bir durumu olmayan tüzel kuruluşlar ve gerçek kişiler, derneğe üye olabilir.

GÜNDER, Kasım 2013 içerisinde Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP) nu da bünyesine katarak gücünü arttırmıştır. GÜNDER-UFTP birleşmesi sayesinde, GÜNDER’in fotovoltaik teknolojileriyle ile ilgili çalışmaların UFTP markasının kullanılarak devam ettirilmesi ve Türkiye’nin Uluslararası Enerji Ajansı – Fotovoltaik Güç Sistemleri birimi temsilciliği faaliyetlerinin de GÜNDER çatısı altında yürütülmesi hedeflenmiştir.

Günder Yılkomer İş Birliği

Günder Yılkomer İş Birliği

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir.

Yorum Yap