fbpx
Serdar Aksoy Kobilerin Radyosu
Yıldırımdan Kaynaklı Yanan Tesis Sayısı 2019 Yılında 100’e Yaklaştı
19/09/2019
proses zirvesi
Yılkomer Proses Otomasyonu Zirvesi’nde!
02/10/2019

Yılkomer Yıldırım Erken Uyarı Sistemi İle Güvende Kalın

Yıldırım Erken Uyarı Sistemi, Önleyici yıldırım koruma sistemi; yıldırım dedektörünün yıldırım düşmeden önce bilgi vererek bu riskli doğa olayından korunmanızı sağlar. Yıldırım ve fırtınalı hava başlamadan önce yıldırımdan haberdar olmak özelikle Açık havada bulunan insanların korunması için büyük önem taşımaktadır. Adım gerilimi ve direk çarpılmalara karşı yıldırım gelmeden önce ilgili alandan uzaklaşmak mümkün olunacaktır.

IEC 62305 standartı kapsamında yapıların yangına ve fiziksel hasarlara karşı korunmasını sağlayan dış yıldırımlık sistemi ile elektriksel sistemlerin korunmasını sağlayan AG Parafudr sistemlerini tamamlayıcı özellikte olacak olan Yıldırım Erken Uyarı Sistemi yıldırım düşeceği konusunda önceden bilginiz olmasını sağlayacaktır. Her tesiste mutlaka bir dış yıldırımdan korunma sistemi olmalıdır. Ancak hareket edilebilen ve çok geniş arazilerde önleyici sistemler bize fayda sağlayacaktır.

Yılkomer Yıldırım Erken Uyarı Sistemi

Yıldırım düşmeden önce gerekli önlemleri alarak hasar görme oranını minimize etmek özellikle açık alanda ve yüksek alanda faaliyet gösteren tesisler, başta golf sahaları olmak üzere tüm spor alanları, havaalanları, açık alan yarışmaları, çiftlikler, hayvan besleme alanları, balıkçılık faaliyetinde bulunulan alanlar, teleferik sistemleri, kayak merkezleri erken uyarı sistemine ihtiyaç duyulan sistemlerdir. Özellikle bu alanlarda adım gerilimi sonucunda insanlar ve hayvanlar hayatları kaybetmektedirler. Yıldırım 2km uzakta bir alana düşse dahi adım geriliminden insanlar zarar görmektedir.

Bunun yanında yanıcı patlayıcı alanlarda dolumların durdurulması ve vanaların kapatılması, çok önemli elektriksel sistemlerin devre dışı bırakılması yıldırım erken uyarı sisteminin etkili olacağı alanlardır.

Yılkomer olarak yıldırım erken uyarı sistemi ile sizleri güvenli alanda kalmaya davet ediyoruz. Yıldırım erken uyarı sistemi tesis özelliğine göre özel olarak tasarlanmaktadır ve uygulanmaktadır. Sabit tek bir ürün olmayıp sistem ve tesis boyutlarına; konumuna göre mühendislik çalışması sonucunda tasarıma göre fiyatlandırılmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve tesisiniz için erken uyarı sistemi kurdurmak için bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Sistem detayları ekli broşürlerde yer almaktadır.

Yılkomer Yıldırım Erken Uyarı Sistemi Kataloğu indir

Yılkomer Yıldırım Erken Uyarı Sistemi Kataloğu 2 İndir

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!