Parafudr Yıldırım Sayıcı

By Yılkomer
Tarih Temmuz 4, 2015
1518 Görüntüleme

Yıldırım ve Ani Aşırı Şebeke Darbelerinin ölçüm ve kontrol altında tutulması hepimizin ortak hedefidir. Sistemimize kurulumunu gerçekleştirdiğimiz kademeli parafudr sistemlerine gelen yıldırımları ag parafudr ürünü arıza yapmadan öğrenmek ve ürünlerin gerçekten etkin koruma yapıp yapmadığını denetlemek tesis mühendisleri olarak sürekli istenen bir durumdur. Varistör teknolojili parafudur sistemlerinin üzerlerinde yer alan Ledler kapasitelerinin üzerinde bir darbe geldiğinde renk değiştirerek ya da uyarı kontak çıkışından sinyal vererek kartuşun zarar gördüğü bilgisini bize sunmaktadırlar.

yıldırım-sayacı

Parafudr yıldırım sayıcıları ile koordineli çalışan yeni nesil yıldırım ve darbe sayaçları artık parafudr sistemi ile birlikte panomuza montaj edilebilmektedir.

Ürün tedariği ve detaylı bilgi için uzman mühendis kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Spark Gap ve VG teknolojili ürünlerde ise kartuşlar kolay kolay arıza durumuna geçmemektedir. Fakat her iki durumda da kapasite dahilinde darbelerde ana ya da tali dağıtım panomuza gelen yıldırım darbesi sayısını ölçmek ve kontrol etmek istemekteyiz. Yeni teknoloji ürünü Parafudr yıldırım sayıcıları ile koordineli çalışan yeni nesil yıldırım ve darbe sayaçları artık parafudr sistemi ile birlikte panomuza montaj edilebilmektedir. Böylece periyodik kontrollerde panomuza yönelen darbe sayısını uyarı kontak çıkışına paralel olarak yıldırım sayıcı sistemi ile de izleyebiliriz. Genellikle dış yıldırımlık sistemleri iniş iletkenlerinde kullanılan mekanik sayaçlara paralel amaçlı olarak geliştirilen parafudr sayaçları kontrol mekanizmamızı geliştirmektedir.

Yıldırımdan Korunma Merkezi olarak korumaya aldığımız projelerde opsiyon olarak pano içlerinde yıldırım sayıcı sistemini kullanmaktayız. Böylece yaptığınız yatırımı denetleme şansını sizlere sunmaktayız.

Yılkomer (Yıldırımdan Korunma Merkezi) ülkemizde yıldırımdan ve aşırı gerilimden korunmada teknik eksiklikleri ortadan kaldırarak tamamen standartlar ve mühendislik hesaplarına dayanarak sistem kurmayı hedeflemektedir.

Yorum Yap