fbpx

RAYCAP PROTEC T1 HS HİBRİT SİSTEM ANA PANO KORUMA AG PARAFUDR SERİSİ

Tarih Ocak 13, 2019
827 Görüntüleme

Ülkemiz için yağışların artması, orajlı gün yani yıldırımlı gün sayısını da doğal olarak arttırdı. Artan yıldırım sayısına paralel olarak küresel ısınmanın etkisiyle yıldırım karakteristikleri de ülkemiz için tamamen değiştir. Çok güçlü ve seri yıldırım darbeleri tesislere hız kesmeden düşüyor ve cihazları yakıyor. Tam bu noktada yıldırımlarla tesisimiz için savaşan Alçak Gerilim Parafudr sistemlerinin kalitesi ve teknolojik özellikleri büyük önem taşıyor. Partnerimiz Raycap bu konuda yaptığı ARGE Çalışmalarına hız katarak siz değerli müşterilerimizin taleplerine karşılık vermemizi ve size en doğru ürünleri sunmamıza vesile oluyor.

Bu yazımızda size PROTEC T1HS Serisini tanıtacağız bu ürün ile ANA DAĞITIM PANOSU üzerinden gelecek yıldırım, şebeke darbesi, harmonik, ani gerilim yükselmesi ve switching darbelerine karşı mükemmel ve sorunsuz koruma sağlayabileceksiniz. Ürünü her zaman izleyebilecek ve devrede oluşunu kontrol edebileceksiniz. IEC 61643-11 2011;EN61643-11 2012 Normlarına göre test edilen PROTEC T1HS serisi yeni nesil parafudr ailemizin en genç üyelerinden.

Protec T1HS Serisinin en önemli özelliği Raycap’ın patentli Hibrit Sistem teknolojisine sahip olmasıdır.

Gas deşarj tüpü ve Yüksek dayanımlı MOV hibrit sisteminde tasarlanan Protec T1HS Serisi kartuşlu yapısıyla da bu yönde fark yaratmaktadır.

Ürün iç devresini incelediğimizde kartuş yapısının hibrit korumaya sahip olduğu ve ürünün darbe ile komple mücadele ettiğini görmekteyiz.

Teknik değerlerine göz atarsak;

Yıldırım darbesine karşı 10/350ms eğrisinde 100ka koruma sağlayan Protec T1HS Serisi 8/20ms eğrisinde şebeke piklerine karşı 130ka tepe değerine kadar koruma sağlayabilmektedir.

Ürünün artı özelliklerine bakarsak 3 kademeli gösterge (Yeşil,Kırmızı,Sarı) ,Tüm kartuşları uzaktan izleme özelliği ve kartuşların kilit yapısı ön plana çıkmaktadır. Ürün hiç darbe almadıysa kartuşlar yeşil, darbe aldıktan sonra korumaya devam ediyor ise kartuşlar sarı, değişim gerekiyorsa ise kartuşlar kırmızı renktedir.

PROTEC T1HS Serisi kartuşlu yapıda uzun ömürlü koruma isteyen müşterilerimizin ihtiyaçlarına tam karşılık veren en son parafudr teknolojisine sahip üründür.

blank

Yılkomer stoklarında ulaşabileceğiniz PROTEC T1HS serisi için info@yilkomer.com adresinden detaylı bilgi ve teklif isteyebilirsiniz. Unutmayın Yılkomer ‘Değerlerinizi Korur!’

Yorum Yap

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!