fbpx
Uydu Hatları Yıldırımdan Korunma 2

Uydu Hatları Yıldırımdan Korunma

Tarih Eylül 12, 2018
792 Görüntüleme

 

Uydu Hatları Yıldırımdan Korunma, Son dönemde karakteristiğinde ciddi değişimler olan yıldırım darbeleri özellikle şehir içlerini ciddi oranda etkilemektedir. Şehir içlerinde çatı üzerlerinde yer alan Uydu Hatları, Antenler yıldırım darbesine maruz kalmakta ve bunlardan beslenen tüm cihazlar kullanılamaz hale gelmektedir. Bu konu özellikle son 1-2 yılda metropollerde ciddi sorun teşkil etmeye başlamıştır. Uydu Hatları Yıldırımdan Korunma, TV Yıldırımdan Korunma, Telsiz ve Normal Anten Yıldırımdan Korunma ürünleri ile bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Uydu korumalar çok stratejik binalarda da oldukça önemlidir. Özellikle askeri alanlarda, radar izleme noktalarında anten ve uydu hatlarından gelen darbeler sistemleri yakmaktadır. Yılkomer olarak uydu sistemlerinin yıldırımdan korunması konusunda mutlaka Tip 3 parafurlarla önlem alınmasını öneriyoruz.

Ana enerji panosuna takmış olduğunuz Tip 1+2 parafudr sistemleri ve Tali panolara takılan Tip 2 parafudr sistemleri sadece enerji hatlarından gelen darbelere karşı koruma sağlamaktadır. Ancak Uydu yıldırımdan koruma ürünleri gibi tip 3 parafudr en stratejik korumayı yapmaktadır. Bizlere düşen tesisimizde dıştan gelen noktaları belirleyip doğru koruma önlemlerini almak.

Halkımız açısından baktığımızda uydu reciver, televizyon anten girişleri sürekli yanıyor ve ciddi bir ekonomik kayıp oluşuyor. Elektromarketlerde satılan Tip 3 priz korumalar yıldırım darbesine karşı koruma sağlamazlar ve enerjiye takılırlar. Ancak uydudan gelecek darbelere karşı priz koruma bir etki sağlamaz. Digitürk yıldırımdan korunması, D smart yıldırımdan korunması tamamen Tip 3 koaksiyel özellikli ürünlerle olmalıdır. Bu noktada Yılkomer olarak Alman partnerimiz Raycap’ın gaz deşarj tüplü koaksiyel ürünlerini öneriyoruz. Bu koaksiyel ürünlerin doğru montajı ile tüm bu sorunların önüne geçmiş olursunuz.

Yılkomer olarak Uydu Koruma ürünlerimiz stoklarımızdadır. Uzman ekibinize sisteminizi anlatıp doğru çözüm bulabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap

Çevrimiçi
1
Merhaba yardımcı olabilir miyim?
Yıldırımdan korunmak için şimdi temasa geçin!